Joanna Strzyżewska

Jestem ekspertem z zakresu budowania strategii rozwoju i przeprowadzania zmian organizacyjnych w firmach zarządzanych prywatnie. Posiadam przekrojowe kompetencje z zakresu przygotowywania i przeprowadzania transgranicznych procesów fuzji i przejęć oraz komercyjnego due diligence w ramach inwestycji kapitałowych realizowanych przez polskie firmy w krajach z regionu DACH. 

SPECJALIZUJĘ SIĘ W SEKTORACH TRADYCYJNYCH:

  • FMCG,
  • produkcja przemysłowa,
  • medycyna,
  • handel,
  • oraz w branżach wysokotechnologicznych.

MOJE DOŚWIADCZENIE

Jako konsultant wcześniej pracowałam w niemieckich oddziałach McKinsey & Company i szwajcarskim banku inwestycyjnym Quirin Bank w Berlinie. Od 4 lat z sukcesem doradzam młodemu pokoleniu właścicieli firm rodzinnych oraz dynamicznie rozwijających się firm z branży IT w profesjonalnej ekspansji zagranicznej do krajów niemieckojęzycznych oraz w zwiększaniu poziomu zarządzania w ich organizacjach.

MOJE WYKSZTAŁCENIE

Jestem absolwentką Freie Universität w Berlinie. W uzupełnieniu do mojej pracy zawodowej, w ramach międzynarodowych studiów doktorskich zajmuję się badaniem czynników sukcesu transgranicznych procesów M&A, którego celem jest przeniesienie praktycznych doświadczeń akwizycyjnych dojrzałych firm rodzinnych z krajów niemieckojęzycznych na dynamicznie rozwijający się rynek M&A w Polsce.

MOJE WARTOŚCI

Profesjonalizm i współpraca

W ramach każdego projektu dążę do jak najlepszych rezultatów oraz wysokiej jakości obsługi. Dlatego działam z grupą wybitnych ekspertów z Polski i krajów niemieckojęzycznych.

Zaufanie i bezpieczeństwo

Dokładam wszelkich starań aby zagwarantować moim Klientom bezpieczeństwo i pewność, że eksperci, z którymi pracują działają w ich najlepszym interesie i posiadają wszelkie kompetencje niezbędne do zabezpieczenia wszystkich elementów decydujących o udanej ekspansji na rynki niemieckojęzyczne.

Pasja i inspiracja

Poza bardzo poważnym celem wysokiej specjalizacji i profesjonalizmu, jaki stawiam sobie przy każdym projekcie doradczym, moja praca to ogromna moja pasja. Dzięki niej chcę inspirować właścicieli i managerów polskich firm prywatnych do podejmowania odważnych działań rozwojowych za granicą.

Eksperci współpracujący:

W zespole moich bliskich współpracowników znajduje się grupa wybitnych specjalistów z obszarów: corporate finance, doradztwa strategicznego i transformacji organizacyjnej, mających na koncie liczne sukcesy transakcyjne zrealizowane w Polsce i krajach niemieckojęzycznych. Znane firmy prywatne i korporacje z różnych branż wielokrotnie zaufali nam w projektach typu buy-side i sell-side M&A oraz profesjonalizacji biznesu. 

Helena Fic

strukturyzacja biznesu i transakcji M&A/ legal due diligence/ restrukturyzacja

Gerg Mathers

Organizational & Cultural Due Diligence / Strategy / PMI

Marcin Dembowski

Organizational & Cultural Due Diligence / PMI

Zvezdan Horvat

Structural & Operational Due Diligence / Strategy / PMI

DLACZEGO WARTO ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWAĆ?

PROPONUJĘ INNOWACYJNE PODEJŚCIE

Kładę ogromny nacisk na przygotowanie organizacyjne oraz dopasowanie strategiczne i kulturowe firm będących stronami transakcji i nawiązujących partnerstwa strategiczne.

Stawiam na komunikację

W ramach pracy jako konsultant kładę duży nacisk na otwartą komunikację w firmie klienta. Zależy mi bardzo na doprowadzeniu do wypracowania wspólnej wizji i strategii rozwoju firmy, z którą wszyscy się identyfikują i z wielką energią podchodzą do związanych z nią wyzwań.

PRACUJĘ Z NAJLEPSZYMI

Dzięki współpracy z Global PMI Partners, Adizes Institute i Instytutami Biznesu Rodzinnego w Polsce, Niemczech i Szwajcarii, wdrażam praktyki stosowane przez najlepiej integrujące się firmy rodzinne i prywatne na świecie.

wykorzystuję szeroką SIEĆ KONTAKTÓW

Wykorzystuję szeroką sieć relacji z kancelariami doradztwa podatkowego i prawnego, funduszami PE/VC oraz instytucjami rozwoju biznesu w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

Zapraszam na konsultację!

Decydując się na ekspansję zagraniczną Wy jako polscy przedsiębiorcy często poruszacie się na obszarze zupełnie dla Was nieznanym. Aby ekspansja zagraniczna przebiegła pomyślnie potrzebujecie doświadczonego partnera, który przeprowadzi Was przez meandry formalności i pomoże uniknąć kosztownych pomyłek.

Zapraszam do  KONTAKTU.

 

 

 

5 + 10 =